ARK Hayranlarına Bir İyi Bir Kötü Haber

ARK: Survival Evolved hayranları, ikinci oyunun bu senenin sonunda geleceğinden ötürü mutluydu ancak geliştiriciler, topluluk forumunda yaptıkları yeni duyuruyla hayranları üzdüler. Ancak iyi haberler de var.

ARK’ın geliştiricisi Studio Wildcard, içerisinde Vin Diesel’in de yer alacağı ARK 2’nin hangi tarihe ve neden aktarıldığını duyurdu, ardından müjdeli bir haber verdi. Gelin detaylarına birlikte göz atalım.

Kötü haber: ARK 2, 2024 yılına ertelendi

Dinozorları sürebileceğimiz, içerisinde Vin Diesel’in yer alacağı ARK 2 için planlanan çıkış tarihi olan 2023’ü değiştirdi, oyunu 2024’e erteledi. Dolayısıyla ARK 2’yi oynamak için biraz daha beklemek zorundayız. Gecikme ile ilgili olarak stüdyo, Unreal Engine 5’in araçlarına aşina olmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu belirtiyor:

“Studio Wildcard’da daha önce hiç ulaşılmamış bir kapsama sahip bir oyun yaratırken bu en son teknolojiyi tam potansiyeline kadar kullanmayı hedefliyoruz.”

Ne yazık ki oynanış videoları ve oyun içi ekran görüntüleri ancak gelecek yıl gelecek. Oyunun çıkacağı platformlar ise hâlâ aynı ve ilk gün Game Pass’e gelecek.

İyi haber: İlk oyunun Unreal Engine 5 Remaster’ı çok yakında geliyor (ama fiyatı biraz tuzlu olacak gibi)

Studio Wildcard, orijinal oyunun hayranlarını geride bırakmamak için ARK: Survival Evolved’ın ARK: Survival Ascended adlı remaster sürümünü de geliştiriyor. Remaster, Unreal Engine 5’e yükseltme sayesinde büyük görsel ve performans yükseltmeleri sunarken, platformlar arası çok oyunculu, konsollardaki modlar ve diğer avantajları da oyuna entegre edecek.

Geliştiriciler, bu sürüme hazırlanmak için orijinal oyunun resmi sunucularını Ağustos ayında kapatacak, ancak oyuncular oyunu tek oyunculu modda ve yerel ağlarda oynamaya devam edebilecek.

ARK: Survival Ascended, Ağustos sonunda PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek. PC ve Xbox oyuncularının, remaster’ı ve ARK II’nin bir kopyasını içeren bir paket artı kapalı beta sürecine özel erişim için 49,99 dolar (güncel kur ile 958 TL) ödemesi gerekecek. PlayStation 5 oyuncuları ise remaster’ı 39,99 dolar (767 TL) karşılığında satın alabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir