Gökbakar ve Kınık Twitter’da birbirine girdi

Oyuncu Şahan Gökbakar, Twitter hesabından Kızılay Başkanı Kerem Kınık ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Gökbakar, paylaşımında Kınık’ın bir fotoğrafına yer vererek, “Sana kırmızı çok yakışıyor, yarışmayan adam. Huzur haklı pazarlar” ifadelerini kullandı.

Kızılay Başkanı Kınık ise Gökbakar’a “Şahan bey, bionuzda insan-baba-komedyen yazıyor, anlıyorum sizi size şöhret lazım. Ben de insanım, babayım sizden farklı olarak dedeyim de ve üniversite hocasıyım. Velev ki hata yapmış bile olsa bir insanı nefret objesi haline getirmek, TV ekranlarına resmini saatlerce sabitleyip linç duygusunu topluma yaymak, insanları tanımadığı bir insanın üzerinde tepinmeleri için kışkırtmak ne insanlığa ne babalığa sığar, ayrıca komik de değil.” sözleriyle karşılık verdi.

Kınık’ın yanıtı ardından polemik büyüdü, Gökbakar’dan yanıt gecikmedi. Gökbakar, Kınık’ın TRT’de çalışan oğlunu Kızılay’da işe başlattığını ifade ederek, “Oğlunuzu Kızılay Genç başkan yardımcısı yapıp 60 bin TL’ye yakın maaş bağlayan bir babasınız. Millet dışardayken şirketlerinizdeki çadırları da onlara yollasaydınız satmak yerine! Bende şöhret çok da sizde utanma duygusu yok maalesef” dedi.

KINIK’TAN BİR PAYLAŞIM DAHA

Gökbakar’ın ifadeleri ardından Kızılay Başkanı Kerem Kınık yeni bir paylaşım yaptı. Kınık bu ifadelere, “Tam da bunu söylüyordum Şahan bey, Kızılay’da ne ailemden ne yakın uzak akrabalarımdan kimse çalışmıyor, oğlum Kızılay gönüllüsü, benim 12 yerden maaş ya da huzur hakkı aldığım iftirası gibi bu da yalan. Varsa elinizde maaş aldığına dair bilgi belge verin savcılığa gereğini yapsın ama sizin için bir insanın izzetini şerefini karalayıp ayaklar altına almak o kadar kolay o kadar sıradan bir şey ki araştırmaya tenezzül bile etmezsiniz.” sözleriyle karşılık verdi.

GÖKBAKAR’DAN KINIK’A YANIT GECİKMEDİ

Gökbakar Kınık’ın son yanıtı üzerine Instagram hesabından bir video yayınlayarak şu sözlere yer verdi;

“Bize mavi tik verdikleri için bizde 140, siz de 4000 bine yakın karakter var. Çünkü destan yazıyorsunuz. Laf cambazlığıyla, duygusal manipülasyonla benim gözümü boyamaya çalışıyorsunuz. Ben yemem bunları. Yok ben babayım… Hepimiz babayız. Bir insanın baba olması… Etik değerlere sahip olduğu anlamına gelmiyor. Bir insan hem baba olabilir aynı zamanda katil de olabilir. Bir insanın vasıfları ona insani değerler getirmez. Şimdi asıl konumuza gelelim oğlunuzun ne kadar maaş aldığı, gönüllü olup olmadığı… Bunlar bizi ilgilendirmiyor. Bunlar aslında benim açımdan etik değil. Sizin açınızdan ettik ki böyle davranıyorsunuz… Mesela ben Kızılay Başkanı olsam… Başkanı olduğum kurumdan çadır satılsa derim ki “Ya arkadaşlar siz nasıl yaptınız böyle bi hatayı? Önce seni seni seni görevden alıyorum” sonra da insanların önüne çıkıyorum diyorum ki “Çok özür dilerim hepinizden. Benim kontrolüm dışında bir olay olmuş, o yüzden affınıza sığınıyorum ben istifa ediyorum” der çeker giderim…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir