Öğretmen çiftten “evimi boşaltmazsanız silahla geleceğim, karşıma çıkanı vuracağım” diyen evsahibine suç duyurusu

Ankara’da öğretmen Doğukan Okan Yıldız, öğretmen eşi ile 4 yıldır kirada oturduğu evi sözleşmeleri devam ettiği için tahliye etmeyince, kendisine tehdit mesajları gönderen ev sahibinin oğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Doğukan Okan Yıldız, kendisi gibi öğretmen olan eşi Meliha Demirel Yıldız ile Çankaya ilçesinde 4 yıldır kirada oturduğu evi tahliye etmesini isteyen ev sahibine, sözleşmesinin devam ettiğini söyleyerek karşı çıktı.

Bunun üzerine ev sahibi, Ankara 5’inci Sulh Hukuk Mahkemesi’nde ihtiyaç nedeniyle tahliye davası açtı. Doğukan Okan Yıldız, dava sürecinde ev sahibinin oğlu Özkan Kızılkaya’nın kendisine “Eğer evi boşaltmazsan silahla geleceğim, karşıma çıkan kimse onu vuracağım” şeklinde tehdit mesajları göndermesi üzerine korkarak, evden çıktı. Yıldız, tehdit mesajları ile ilgili savcılığa suç duyurunda bulundu.

“Hamile eşim mesajları görence sancılandı”

Doğukan Okan Yıldız, olayın yaşandığı dönemde eşinin 7,5 aylık hamile olduğunu ve durumdan olumsuz etkilendiğini belirterek, “Ev sahibi oğlunun boşanacağını ve eve oğlunun oturacağını söyledi. Fakat bize samimi gelmedi. Ev sahibinin oğlu bizi aradı tehdit etti. Tehditleri, ‘Sen o evden çıkmazsan seni vururum, karını, çocuğunu vururum’ şeklindeydi. Ertesi günde alkollü olduğu gerekçesiyle özür diledi.

Öte yandan ev sahibinin oğlu 10 yıl önce boşanmış. İhtiyacın samimi gelmediği için evden çıkmama kararı almıştık. O süreçte de eşim 7,5 aylık hamile bu olanları eşime söylediğimde ve mesajları gördüğünde sancılandı, hastaneye gittik. Biz tehditlerden dolayı evi boşattık.

Yeni çocuğum olacak, eşim hamile olduğu için korktuğumuzdan dolayı evi boşalttık. Biz tehdit edildiğimiz için çıktık. Evde oturduğumuz sürede de ev sahibine yüzde 50 zam yaptık. Olay para değildi, ev sahibi samimi değildi. Haksızlığa uğradık ve şimdi tehditlerden dolayı tekrar suç duyurunda bulunduk” dedi. (DHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir