SHIB Yatırımcıları İçin Korkutan Senaryo! Balinalar Avda!

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB), 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve analistler yakında grafiklerde bir ‘death cross‘ ile karşılaşabileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte, fiyat hareketi, Ethereum balinalarının SHIB biriktirmeye olan ilgisini kısmen artırdı.

Shiba Inu (SHIB) ‘death cross’ için ayarlandı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 2021 boğa piyasasının ardından büyük bir popülerlik kazanan meme coin’i Shiba Inu, son zamanlarda değerinde önemli bir düşüş yaşıyor. SHIB şu anda 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve analistler yakında grafiklerde bir ‘death cross’ ile karşılaşabileceğini tahmin ediyor.

Death cross, kısa vadeli hareketli ortalamanın uzun vadeli hareketli ortalamanın altından geçtiği ve düşüş eğilimini gösterdiği noktayı açıklamak için kullanılan bir teknik analiz terimi. SHIB durumunda, 50 günlük hareketli ortalama, daha uzun olan 200 günlük EMA’nın altına geçerek bir ‘death cross’un oluşmasına yol açtı. Bununla birlikte, tüm analistler death ve golden cross’ların önemine inanmaz. Bazıları, bunların herhangi bir analitik değeri olmadığını söyler.

Bu eğilim, SHIB fiyatının yakın gelecekte düşmeye devam edebileceğini gösterdiği için SHIB yatırımcıları için bir endişe kaynağı. Şu anda Shiba Inu, 40 günün en düşük seviyesi olan 0,00001 dolar seviyesinde işlem görüyor. SHIB’nin düşüş eğilimi bir dizi faktöre bağlanabilir. İlk olarak, daha geniş kripto piyasası son haftalarda birçok varlığın önemli değer kaybetmesiyle bir gerileme yaşadı. Ek olarak, meme coin’leri çevreleyen hpye kayboluyor gibi görünüyor. Bu da SHIB’e olan talebin azalmasına neden oluyor.

SHIB için aşağı yönlü görünüme rağmen, bazı analistler varlığın önümüzdeki aylarda toparlanabileceğine inanıyor. Bununla birlikte, bu, meme coin’lere olan talebin yeniden canlanması ve kripto piyasasının genel olarak toparlanması da dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacak.

Ethereum balinalarının tuttuğu en popüler token!

SHIB fiyatı, çeşitli makroekonomik faktörlerden ve artan düzenleyici belirsizlikten etkilenen genel pazar gibi son zamanlarda mücadele ediyor. Bununla birlikte, fiyat hareketi, Ethereum balinaları tarafından sergilendiği gibi, yatırımcıların SHIB biriktirmeye olan ilgisini kısmen artırdı.

Bu bağlamda, WhaleStats tarafından 5 Mart’ta paylaşılan verilere göre Shiba Inu, 601,2 milyon dolar değerindeki SHIB değeriyle ve %12 portföy oranıyla en büyük 100 Ethereum balinası tarafından tutulan en büyük kripto para olarak ortaya çıktı. Ayrıca SHIB, Ethereum balinaları arasında sırasıyla %16 ve %14 paya sahip olan stablecoin’ler USDC ve USDT hariç tutulduğunda ilk sırada yer alıyor.

En büyük Ethereum balinası holding / Kaynak: WhaleStats

En son gelişme, WhaleStats tarafından 3 Mart’ta yayınlanan önceki verilerin, SHIB’nin ilk 100 Ethereum balinası arasında en çok işlem gören token için Chainlink’i (LINK) çevirdiğini göstermesinin ardından geldi. Ethereum balinaları tarafından tutulan diğer kripto para birimleri arasında 155,9 milyon dolarla Bitpanda Ecosystem Token (BEST), 150,2 milyon dolarla Polygon (MATIC), 131,7 milyon dolarla SwissBorg (CHSB), 130,9 milyon dolarla Chainlink, 72,7 milyon dolarla Uniswap (UNI), ) 70,1 milyon dolarla Locus Chain ( LOCUS ve 63,3 milyon dolarla Decentraland (MANA) yer alıyor.

Ethereum balinaları arasında SHIB sıralamasının anlamı ne?

Shiba Inu’nun Ethereum balinaları arasında zirveye çıkma yeteneği, potansiyel olarak yatırımcı ilgisini tazeledi. Bu da SHIB’nin düşüş eğiliminin hakim olduğu fiyatını etkileyebilir. Meme coin’i, artan ticaret hacminin meyvelerini toplama potansiyeli ile şimdi kendisini farklı bir konumda buluyor. Bununla birlikte, hacimdeki herhangi bir ani düşüşün SHIB’in fiyatına zarar verebileceği anlamına da geliyor.

Ayrıca geliştirme, Shiba Inu topluluğunun hevesle beklediği bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Shibarium’un yaklaşan lansmanı olmak üzere diğer Shiba Inu zincirleme faaliyetlerini tamamlıyor. Henüz resmi bir çıkış tarihi olmasa da, Shibarium’un ağa sağlayacağı geliştirmeler merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir