Afişe kızıp oyunculuğu bıraktı… Hababam Sınıfı’nın ‘Bozum Cahit’i Cengiz Nezir’in son hali


Ünlü oyuncu Cengiz Nezir, Hababam Sınıfı filminde canlandırdığı ‘Bozum Cahit’ karakteriyle ünlenmişti. Usta isim Bizim Aile, Ah Nerede, Aile Şerefi ve Süt Kardeşler gibi Yeşilçam’ın birbirinden sevilen filmlerinde oynamıştı.

Unutulmaz filmlere imza atan Cengiz Nezir, bir anda oyunculuğu bırakarak sevenlerini üzmüştü.

66 yaşındaki Cengiz Nezir, oyunculuğun ardından bambaşka bir işe yönelmişti.

‘Bozum Cahit’ karakteriyle tanıdığımız Cengiz Nezir, şimdilerde tokacılık yapıyor.

Cengiz Nezir, yönetmen ve senarist Yavuz Turgul’a kızdığı için oyunculuğu bıraktığını itiraf etmişti.

Oyunculuğa bırakmasında sebep olan kişinin Turgul olduğunu söyleyen 66 yaşındaki Cengiz Nezir, “Arzu Film’in yazıhanesinde çalışıyordu. Yönetmen ya da senarist değildi. Film ithalatını ve afişleri yapıyordu. ‘Hababam Sınıfı’ndan sonra ‘Ah Nerede’nin afişinde adımı görünce çok mutlu olmuştum. O zamanlar afişte adının yer alması çok büyük bir şeydi. ‘Bizim Aile’nin afişinde de ismim vardı. Arkasından ‘Aile Şerefi’ni çektik.

Sonra afişi gördüm ismim yok. Yavuz Turgul’a gittim. ‘Ağabey neden ismim yok?’ diye sordum. Değişik bir tavır ve üslup ile ‘Cengizciğim unutmuşum’ dedi. ‘Yok ya’ dedim…

“PİŞMANIM, GURUR YAPTIK”

Şaşırtıcı ama o gün oyunculuğu bıraktım. Hatta ondan sonraki filmim de hazırdı. ‘Tosun Paşa’da rol alacaktım” dedi.
Bu kararından pişman olduğunu da söyleyen Nezir, “Tabii ki pişmanım ama gençlik işte… Gurur yaptık. O zamanlar bazı şeylerin kıymetini bilmiyorsun. Bunlar seneler sonra dönüyor. açıklamasında bulundu.

Yeşilçam’ın eski yıldızı son görüntüsüyle de görenleri şaşırtıyor.

Eski oyuncu hakkında kimsenin bilmediği bir gerçek gün yüzüne çıktı. Cengiz Nezir meğer babasıyla birlikte Hababam Sınıfı’nda oynamış.

İşte Cengiz Nezir’in babası Ali Fuat Nezir…

Ali Fuat Nezir, 2011 senesinde Kadıköy’de bulunan dördüncü kattaki dairesinin penceresinden aşağıya düşerek 84 hayatını kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x