Kavga yeniden harlandı: Hakan Fidan, Ali Koç ve Dursun Özbek’e ne dedi… Abdulkadir Selvi yazdı

Trendyol Süper Lig şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe’yi karşı karşıya getiren ve 30 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanan Turkcell Süper Kupa finalinin oynanmaması geçtiğimiz aylarda kamuoyu gündemini oldukça meşgul etti.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Süper Kupa maçı öncesinde Suudi Arabistan ile yaşanan krizin faturasını TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç’a keserek istifa etmelerini istedi.

Fenerbahçe ise Selvi’ye çok sert bir şekilde yanıt vererek “Bu şahsın FETÖ ile ilgili gerçek duruşu ‘Hocam Türkiye’ye dön artık’ yazısındadır.” dedi.

Kavga dinerken Selvi’den yeni bir salvo geldi. Selvi, Hürriyet gazetesindeki bugünkü köşesinde “Suud fuarında Otokar, Atatürk fotoğrafı açtı mı” başlıklı bir yazı kaleme alarak Otokar’ın Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Savunma Sanayii Fuarı’na katılmasını eleştirdi:

“KOÇ GRUBUNUN SUUDİ ARABİSTAN İLE İLİŞKİLERİ”

“Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi Azerbaycan, Almanya, İngiltere, Katar ve Suudi Arabistan’ı önermiş. İngiltere ve Almanya teklife sıcak bakmamış. Azerbaycan para veremeyeceğini bildirmiş ama maçın oynanmasını istemiş. Ali Koç, Katar yerine Suudi Arabistan’a sıcak bakmış. Kendisi de katıldığı bir televizyon programında bunu itiraf etti.

4-8 Şubat tarihleri arasında Riyad’da düzenlenen ‘World Defense Show’a aralarında Aselsan, Havelsan, Tusaş, Roketsan, Baykar, FNSS, BMC ve Otokar’ın da bulunduğu 63 Türk firması katıldı. Otokar, geniş bir alanda ürettiği zırhlı araçlar başta olmak üzere savunma sanayisi ürünlerini sergiledi. Anlaşmalar yapmak için çaba gösterdi. Dilerim başarılı olmuşlardır. Netice itibarıyla Otokar, Türkiye’nin bir ticari değeridir.

KOÇ’A SORULARINI SIRALADI

Söz konusu Suudi Arabistan olunca Ali Koç’a bazı sorular sormak kaçınılmaz oldu.

1- Ali Koç, Riyad’daki fuarda Otokar’ın standında çerçeveli Atatürk fotoğrafı bulundurdunuz mu?

2- Suudi Arabistan’daki fuarda Otokar görevlilerinin Atatürk resimlerinin yer aldığı tişörtleri giymelerini zorunlu kıldınız mı?

3- Otokar standında “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” pankartı açtınız mı?

Savunma Sanayii Fuarı, Otokar ve Atatürk resimleri ne alaka diyenler çıkabilir. Peki Süper Kupa maçı ve Fenerbahçe olunca niye ne alaka denilmiyor?”

HAKAN FİDAN: SİZ BENDEN DAHA MI ATATÜRKÇÜSÜNÜZ

Ali Koç’un, Atatürk baskılı tişörtleri Türkiye’den hazırlatıp götürdüğünü, Galatasaray’ın ise bu teklifle Suudi Arabistan’da karşılaşınca geri kalmamak için Atatürk’lü tişörtlerini Riyad’da bastırmak zorunda kaldığını belirten Selvi, o gece Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın hem Dursun Özbek’e hem Ali Koç’a telefonda, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yetişmiş birisi olarak siz benden daha mı Atatürkçüsünüz?” diye sorduğunu yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x